Poslední naděje pro kuřáky? Ústavní soud a možná nová Sněmovna

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

I když změny v tzv. protikuřáckém zákoně podpořil senátní Výbor pro lidská práva, horní komora Parlamentu se k nim ve čtvrtek postavila záporně.

 
Jako poslední možnost zbývá ještě podání k Ústavnímu soudu, které v březnu předložila dvacítka senátorů v čele s Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivo Valentou (Strana soukromníků). Senátoři u Ústavního soudu napadli také ustanovení, které přenáší na hospodské odpovědnost za škodu způsobenou podnapilými osobami, což Výbor pro lidská práva rovněž doporučil zrušit. Chtějí také zrušit omezení prodeje a podávání alkoholu či tabákových výrobků na akcích, které jsou určeny převážně dětem.

 
Petici, která se projednávala v Senátu, podepsalo přes 23 tisíc lidí. Podle jejích organizátorů byla namířena ke zrušení absolutního zákazu kouření v restauracích a hospodách. Ty se podle odpůrců zákona potýkají po jeho zavedení s úbytkem hostů a některé tak krachují kvůli poklesu tržeb.
V Ostravě je tato situace markantní zejména na známé Stodolní ulici, kde v některých podnicích klesly tržby až o 40 % a spotřeba piva klesla o 24 %.

 
Na nesmyslná ustanovení v zákoně poukázal na schůzi Senátu mj. senátor za náš volební obvod 70 Ing. Zdeněk Nytra.

 
ODS na veřejném slyšení v Senátu přislíbila, že se v nové poslanecké sněmovně zasadí o změnu: Návrat cigaret do pivnic? ODS chce po volbách zmírnit protikuřácký zákon.

 
Podle ankety České televize, v níž bylo osloveno více než 170 poslanců, se téměř sto z nich přiklání k úpravě zákona – jde především o nové zákonodárce, kteří hlasování v prosinci 2016 ovlivnit nemohli.

 
Zastánci protikuřáckého zákona, který zavedl zákaz konzumace tabákových výrobků ve veřejných budovách, oponují studiemi o škodlivosti kouření včetně pasivního na lidské zdraví, nicméně podle mého názoru je za své zdraví odpovědný každý sám.

 
Zákaz kouření pod hrozbou finančních sankcí nyní platí ve vnitřních prostorách restaurací, divadel či kin. Norma zavedla také zákaz kouření na nástupištích a užívání elektronických cigaret v nemocnicích, školách či nákupních centrech nebo prodej cigaret v automatech.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.