Krajské nemocnice čekají změny. Zkvalitní péči a přinesou úspory

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ve čtvrtek 14. června 2018 schválilo krajské zastupitelstvo změny, kterými projdou v nejbližší době nemocnice zřizované Moravskoslezským krajem. Návrh optimalizace struktury poskytované zdravotní péče předložil MUDr. Martin Gebauer, náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví.

 
Změny jsou výsledkem důkladných analýz, které prověřovaly počet lůžek v jednotlivých nemocnicích a jejich využití i personální strukturu zdravotnických zařízení. Cílem je upravit rozsah a strukturu lůžkového fondu a využívat kapacitu lůžek i zdravotnický personál co nejefektivněji: pokud jich má některá nemocnice nadbytek, přesunout je tam, kde naopak chybí.

 
Po velmi dlouhé době je to první návrh, který řeší situaci v nemocnicích, jejichž provoz nebyl vždy optimální. Je potřeba, aby nemocniční zařízení zřizovaná krajem byla ekonomicky i provozně stabilní. Jen tak mohou poskytovat kvalitní péči pacientům.

 
Konkrétní kroky budou provedeny v dohledné době v nemocnicích ve Frýdku-Místku, Třinci, Krnově, Opavě, Bílovci a Orlové. U nemocnic Karviná a Havířov je nutná podrobnější analýza, která bude dokončena v co nejkratším termínu.

 
Jako člen krajského zdravotního výboru mohu konstatovat, že jde o průlomový návrh. Žádné nemocnice se nebudou zavírat, a pacienti se nemusejí obávat ani omezení péče. Právě naopak. Restrukturalizace přinese nejen zlepšení kvality, rozsahu a dostupnosti zdravotní péče, ale také finanční úspory, které zůstanou v Moravskoslezském kraji.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.