E-recepty fungují. Nedostatky v systému se řeší

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Spuštění systému elektronických receptů proběhlo v novém roce bez problémů (jediný problém měly od 1. ledna eRecepty vystavené pomocí SMS zpráv). První pracovní den, 2. ledna, bylo vystaveno přes 100 tisíc elektronických receptů.
Samozřejmě, že ne vše probíhá bez chyb, řadu věcí je nutné doladit po stránce technické, a v souvislosti s přípravou lékových záznamů pacientů (jde o osobní údaje) také po stránce legislativní, ale během roku postupně tyto požadované funkce přibudou (například onen zmíněný lékový záznam). eRecept funguje a pokud by se vyskytl nějaký problém, pacient dostane svůj lék i na základě listinného receptu, který lze stále používat bez jakéhokoliv postihu. Je nutno ale pravdivě konstatovat, že eRecepty SÚKL v celé šíři dostatečně nezvládl, nicméně na nápravě se intenzivně pracuje.
Masové uzavírání ordinací se kvůli nim také nekonalo, podle ministerstva zdravotnictví k počátku letošního roku ukončilo svou praxi pouhých 48 lékařů, což je méně než v roce předchozím.
Co se týče nařčení bývalého ředitele SÚKL Blahuty, že hlavní důvod výrazného odporu k eReceptům je hlavně kvůli rozkrytí černé díry v předepisování léčivých přípravků a různých vazeb mezi lékaři a lékárníky, respektive mezi lékaři a farmaceutickými společnostmi, tak zde chci upozornit, že důkazní břemeno leží na tom, kdo na takovouto možnost poukáže. Jinak je to pouze nepodložený blábol.
V Moravskoslezském kraji si někteří lékaři stěžují , že jejich práci eRecepty zpomalují a jejich vypsání trvá déle než v případě klasického receptu, nicméně k jiným komplikacím nedošlo. Nemocnice, lékárny a valná většina lékařů nemají s elektronickými recepty problém.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.